Ninjagon's MetalStories: Full of dungeons, Dark Fantasy & Science Fiction battlefields and worlds.

sobota 12. července 2008

Gathering v Age of Conan

Nejen bojem a snahou o přežití je živ člověk v Age of Conan. Je nutné ušít pevné šaty, vyrobit zbraně a zbroj, postavit obléhací stroje, zajistit bezpečný úkryt - gildovní město a opevnit ho. K tomu je potřeba natěžit, nasbírat či jinak opatřit celou řadu rozličných surovin. Na tom se musí podílet všichni členové gildy, pokud chtějí v rozumné době postavit svou základnu, která je klíčem k výrobě mistrovských kousků ze všech řemesel a nutným krokem k dalšímu vývoji a bonusům. Pro sběr a těžbu surovin (gathering) jsou v AoC vytvořeny speciální lokace, kde se to nalezišti přímo hemží. Začít s těžbou základních druhů surovin je možné na lvl 20 a to v Poitain (Aguilonia), v Purple Lotus Swamp (Stygia), a v Lacheish Plains (Cimmeria). Jak získávat jednotlivé suroviny vás naučí v každé z těchto lokací trenéři: Miner (horník), Prospector (zlatokop), Woodcutter (dřevorubec), Skinner (kožešník) a Weaver (tkadlec). Do základních surovin pro těžbu patří: Sandstone (pískovec), Copper (měď), Silver (stříbro), Ash (jasan), Cotton (bavlna) a Rough Leather (nevydělaná kůže). Dalším úkolem pak bude získání vzácných materiálů z výše uvedených surovin, kterými jsou Clear Quartz (čistý křemen), Tin (cín), Black Silver (černé stříbro), Ebon Ash (eben), Cottonwhisp (trs bavlny). Poté získáte přístup k ještě vzácnějším a dražším surovinám jako jsou: Yew (tis), Granite (žula), Silk (hedvábí), Electrum (elektrum), Iron (železo), Grained Leather (granulovaná kůže) a výčet ještě zdaleka není u konce. Aby byla těžba surovin zajímavější, hrozí v každém okamžiku přepadení od nebezpečných hrdlořezů, polobossů a především od jiných hráčů, kteří jsou chtiví vytěžit právě tu vaši zlatou žílu (Gold Vein). Proto se vzhledem k rozdělení světa AoC do několika identických instancí vyplatí těžit právě tam, kde se nalézá vaše gildovní město (konkrétní instance) - riziko útoku od jiných hráčů je v těchto lokacích minimální.
Od lvl 40 se pak každá postava může pustit do dvou zvolených druhů řemesel, například: Weaponsmith (výrobce zbraní), Armorsmith (zbrojíř), Alchemist (alchymista), Gemcutter (brusič drahokamů) a konečně Architect (architekt). Pouze poslední jmenovaný může vytvářet stavební plány na zdi hradby a jednotlivé budovy a paláce gildovního města, je to však velmi drahá záležitost a každý architekt potřebuje podporu celé gildy v podobě peněz a surovin, jak již bylo řečeno. Za použití nuzných osobních prostředků jsem vlastními silami postavil na ukázku jednu zeď (nejjednodušší stavbu):
Nejdříve se na papyrus načrtne inkoustem plán budoucí zdi. Poté je postavena pomocná konstrukce lešení z kulatiny zpevněná provazy a klíny. Pak se vytvoří hlavní základová deska na které bude zeď stát.Dalším krokem je již vlastní zdění hradby z hranolů (Joist) a cihel (Brick) a zeď je na světě.

Vybudovat celé opevněné město dá několika násobně větší práci a úsilí. Výsledek však stojí za to!

Žádné komentáře: